Atatürk’ü, Rahmet, Minnet ve Dua ile Anıyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı.

10 Kasımın vatan ve millet uğruna mücadele eden şahsiyetlerin kıymetini anlamak bakımından oldukça önemli olduğunu dile getiren Rektör Şahin, “Ülkemizin bugünlere gelmesinde yaşanan süreçleri hepimiz biliyoruz. Cumhuriyetin kurulduğu zorlu süreçleri, yaşanan savaşları, milletin fedakârlıklarını, zaferleri, milli ve manevi değerlerin bir ulusun kaderine etkilerini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamamız gerekiyor” dedi. Bugün, Türkiye’nin, pek çok alanda dünyanın en büyük ülkeleri arasında olduğuna dikkatleri çeken ASÜ Rektörü, “Tarihsel süreç içerisinde yaşanan türlü zorlukların ardından ülkemiz bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla ilerliyor. Bizler de bu gelişime daha da hız kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Prof. Şahin sözlerini şu şekilde tamamladı: “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 81’inci yıldönümünde rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz.” 

6685