Şahin, Öğrencilere Seslendi: “Sizsiz, Üniversitenin Bir Anlamı Yok”

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 23 Mart 2020 tarihinde, uzaktan öğretim modeliyle başlayacak olan altıncı hafta derslerinin video çekimleri kapsamında kamera karşısına geçti ve öğrencilere şu sözlerle seslendi: “Sizsiz, Üniversitenin bir anlamı yok…”

Örgün öğretimdeki son hafta dersine atıfla, “Nerede kalmıştık?” diyerek kısa bir bilgilendirme yapan Rektör Şahin, “Bilindiği üzere Koronavirüs salgını münasebetiyle üniversiteler tatil edildi ve derslere ara verildi. Biz, bu kararın alındığı günden hemen sonra, ASÜ’de uzaktan öğretim yöntemiyle eğitime devam edilmesi hususundaki çalışmalarımıza ağırlık verdik. Süreç hızlandı ve 23 Mart’tan itibaren, altıncı hafta dersleri kapsamında, elektronik ortamda öğrencilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi. Tüm akademik birimlerdeki derslerin uzaktan öğretimle verileceğini anımsatan Prof. Şahin, derslerin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi ve meydana gelebilecek aksamaların süratle çözümlenebilmesi için birimlerdeki görevlilerin öğrencilerin sorularını yanıtlayacağını vurguladı.

“Kentleşmenin Temel Sorunları” isimli dersini anlatmadan önce Rektör Şahin, öğrencilere şu sözlerle seslendi: “Bu salgın sürecini en az sorunla atlatmayı ve en kısa sürede sizlerle yeniden kampüste buluşmayı arzu ediyor, sizsiz üniversitenin bir anlamı olmadığını biliyor ve sizleri çok seviyoruz…” 


9582