Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Panelinde, kadınların toplumsal rolü hususunda bilgilendirmeler yapıldı.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’ndaki etkinliğin moderatörü Psikolog Damla Eroğlu, 1857 yılında haklarını aramak için greve çıkan kadınların, meydana gelen bir yangında hayatlarını kaybetmesinin ardından Dünya Kadınlar Günü’nün çeşitli etkinliklerle değerlendirilmeye başlandığını belirtti. O günden bugüne, kadınların her alanda çok daha güçlü, toplumun da çok daha bilinçli bir hale gelmeye başladığını ifade eden Damla Eroğlu, çalışmaya katkı sunanlara teşekkür etti. Yapılan açılış konuşmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Aylin Kızıldere Yalçınkaya “Hukuki Durum,” Doç. Dr. Rezzan Gündoğdu “Aile İçi İletişim,” Araştırma Görevlisi Merve İleri “İslam’ın Kadına Bakışı” ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Akkurt da “İş ve İstihdam” konusunda birer sunum yaptılar.

“Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum” başlıklı panel, çalışmaya katkı sunanlara plaket takdimlerinin ardından sona erdi.