Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kandiller başta olmak üzere, manevi anlamda özellik arz eden gün ve gecelerin, insani ve vicdani duyguların ortak ve coşkulu şekilde yaşanmasına vesile olduğunu söyledi.

Rektör Şahin, Miraç Kandilini yazılı bir açıklamayla kutladı. Manevi bir yükselme için Peygamber Efendimizin evrensel mesajlarının daha iyi anlaşılmasının önemine dikkat çeken Şahin, “Kandiller bu manada önemli günlerdir. Kendimize döndüğümüz, ibadetlere yoğunlaştığımız, dua, şükür ve niyazlarda bulunduğumuz, müminleri, kardeşlerimizi daha çok anımsadığımız bu günler, hayatımızın geri kalanı için de bir rehber konumundadır. Bu gecelerin bereketini ve manevi hazzını yoğun şekilde yaşamak için Peygamber Efendimizin Yüce Allah’tan alıp insanlığa ilettiği evrensel mesajları daha iyi kavramalıyız ve samimi şekilde hayatımıza bu mesajlar ışığında yön verebilmeliyiz” dedi.

Miraç’ın “yükselme” anlamına geldiğini anımsatan Şahin, “Bu güzel gecenin müminlerin yükselişine vesile olmasını diliyor, ASÜ ailesi başta olmak üzere, şehrimizin, ülkemizin ve İslam Âleminin kandilini kutluyoruz” dedi.