Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Şereflikoçhisar’da bulunan iki okulun AYBÜ’ye devrine dair usul ve esasları içeren protokolü imzaladı.

Anımsanacağı üzere, kısa süre önce Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülen Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu AYBÜ’ye bağlandı. İlgili okulların ASÜ’ye bağlı olmasına rağmen farklı bir il sınırı içerisinde olmasından kaynaklı yaşanılan sorunların her iki şehrin milletvekilleri ve YÖK Başkanı ile görüşüldüğünü hatırlatan Rektör Şahin, “Bugün de Sayın Rektörümüzle birlikte protokolü imzalıyoruz. Sürece katkı veren başta Aksaray ve Ankara’daki siyasetçilerimiz olmak üzere; YÖK Başkanımıza ve YÖK Üyelerine; Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Devir kararının AYBÜ’ye de hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından ASÜ ve AYBÜ Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreterlerinin de hazır bulunduğu törenle imzalar atıldı.