Geleceğimiz olan gençler ve ülkemiz için; madde bağımlılığı konusunda sarf edilen çabaların artırılmasının gereğini vurgulayan Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, madde bağımlılığına dikkat çekmek için düzenlenen geniş katılımlı bisiklet turuna katıldı.

“Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü” kapsamında bisikletli bir etkinlik düzenlendi ve pedallar uyuşturucuyla mücadele için çevrildi. Bu manada yapılacak her etkinliğe ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Rektör Şahin, uyuşturucuyla mücadelede başta toplumun temel taşı “Aile” olmak üzere; sivil toplum kuruluşları, gönüllü ve resmi kurum- kuruluşların topyekûn hareket ederek başarıya ulaşabileceklerini söyledi. Madde bağımlığına karşı koordineli çalışmanın; uyuşturucu madde suçlarının toplum üzerindeki ekonomik, kültürel, sosyal ve sağlık alanlarındaki olumsuz etkilerini gidereceğini, buna bağlı olarak nesli koruyacağını ve Türkiye geleceğinde söz sahibi olacak gençlerimizin donanımlı, sağlıklı olarak yetişeceklerini dile getirdi.

Prof. Şahin, “Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler de bisikletlerle bugün düzenlenen dikkat çekme etkinliğine katıldık. Üniversite olarak, özellikle akademik düzeyde uyuşturucuyla mücadele konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Belirlenen güzergâhta gerçekleşen bisiklet turu, meydanda sona erdi. Etkinliğe İl protokolü de iştirak etti.