Yatırımlar, Büyüme Parametrelerine Göre Planlanıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin tüm dinamikleriyle müspet ilişkiler içerisinde, Üniversiteyi daha da geliştirmenin gayretinde olduklarını söyledi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Rektörü Şahin’i ziyaret etti. Yeni dönemin kısa süre sonra başlayacağını, öğrenciler için ideal öğrenme ortamlarının hazırlanmasına ilişkin fiziki düzenlemelerde son aşamaya geldiklerini anlatan Şahin, konuklarıyla birlikte inşaat çalışmaları devam eden yeni sosyal tesiste incelemeler yaptı. Mevcut sosyal tesisin, Üniversitenin ilk kurulduğu yıllarda ihtiyacı karşılayabildiğini, ancak bugün kampüsteki nüfusun ciddi biçimde arttığını ifade eden Şahin, “Sosyal tesisimiz çok büyük oranda tamamlandı. Şu anda iç düzenlemeler devam ediyor. Yapı, 11 bin metrekare bir alana sahip. İçerisinde, kalabalık organizasyonların yapılabileceği büyük bir salon, farklı büyüklüklerde yemek salonları, etkinlik salonu, VİP salon, bağımsız alakart gibi donatılar var. Binamız hem kurum içine, hem de şehre hizmet verecek. Yeni sosyal tesisimiz ve diğer tüm yatırımlarımız, fiziki yapılaşma durumu, nüfus, kaynaklar, yükseköğretimde yaşanan gelişmeler ve teknoloji gibi büyüme parametreleri dikkate alınarak planlanıyor” dedi.

Konuklarıyla birlikte binayı gezen ve diğer çalışmalara dair bilgiler de veren ASÜ Rektörü, planlanan çalışmaların siyaset kurumunun da desteği ile ilerleyebileceğini belirterek, “Biz, şehrimizin tüm dinamikleriyle müspet ilişkiler içerisindeyiz ve hedefimiz, Üniversitemizi daha da geliştirmek” dedi. 

8230